A szervezők közleménye szerint idén is szépen teljesített a debreceni Campus Fesztivál: négy nap alatt összesen 121 ezer látogató érkezett a rendezvényre, amit július 16-20. között tartottak a Nagyerdőn. A szombat ráadásul, amikor többek között T. Danny, ByeAlex, Majka és Jason Derulo is fellépett, a nézőszám tekintetében rekordot hozott. Majka koncertjén egy jelenet később némi vihart kavart, cikkünkben pedig szavazhat is arról, belefér-e a szórakoztatás fogalmába, ami a színpadon zajlott.
Tíz hónap szervezés és közel kéthetes építkezés után, július 16-án nyitotta meg a kapuit a Campus Fesztivál, amely 21 különböző programhelyszínen zajlott, és ami a több mint 250 zenei fellépőjével és a megközelítőleg 1000 kulturális programjával a 2025-ös nyár egyik legsikeresebb rendezvényévé vált. Az idei zárónap ráadásul valódi csúcspontként vonul be a Campus történetébe, a programok ugyanis – 17 év látogatói rekordját megdöntve –minden korábbinál nagyobb tömeget vonzottak. Ezen az estén lépett fel többek között T. Danny, ByeAlex és a Slepp, Majka és az amerikai dalszerző-énekes Jason Derulo is, akik már eleve óriási rajongóbázissal rendelkeznek. Bár a nagyszínpados előadók közül ketten is megcsúsztak – T. Danny közlekedési fennakadás miatt kezdte valamivel később a koncertjét, de Jason Derulo is negyedórás késéssel indította a show-ját –, ez nem zavarta meg a menetrendet, az amerikai énekes ráadásul ennek ellenére sem húzta meg a szettjét, minden tervezett dalát előadta.A nagyszínpados forgatagba ByeAlexék produkciója közben kapcsolódtam be, akiket korábban sosem láttam élőben játszani. A koncertre rengetegen érkeztek, ráadásul mind olyanok, akik tökéletesen ismerik az előadó munkásságát; jó volt hallgatni, ahogy a tömeg egyszerre énekli a dalokat, azt pedig különösen pozitív volt látni, ahogy ByeAlex bánik a közönségével. Az énekes az egyik számnál le is mászott a fotósárokba hozzájuk, ami mindig nagy élmény azoknak, akik az első sorokban állnak.Bindzsisztán elnöke most sem gyalog érkezett
Ezután jött Majka, aki a korábbi években is nagy tömeget vonzott a csapatával a Campuson. A rapper tulajdonképpen nagyjából ugyanazt a produkciót hozta, mint amit a Budapest Parkban láttam egy héttel ezelőtt, annyi különbséggel, hogy egy fesztiválon azért a színpadi látvány valamivel szegényesebb, mint egy önálló koncerten, ahol egy egész napon keresztül csak az adott produkciónak megfelelően készítik fel a helyszínt. Egy ilyen rendezvényen, ahol egymásnak adják a stafétát az előadók a színpadon, olyan megoldásokkal kell előrukkolni, amelyek gyorsan összerakhatók és leszerelhetők az átállások alatt. Persze így sem volt szegényes a látványvilág, sőt – érkeztek extra LED-falak, és – szokás szerint – a show-elemekkel sem spóroltak. A rapper egyébként most is rendesen megmozgatta a közönséget – volt pumpálás, tapsolás, sikítás, közös éneklés –, és tulajdonképpen alig akadt olyan pillanat, amikor ne azt látta volna az ember, hogy az összes kéz a magasban kalimpál.
Ahogy a Budapest Parkban, a Campuson is kétszer hangzott el a Bindzsisztán fiktív miniszterelnökét bemutató Csurran, cseppen című dal, ráadásul az ott látott gegeket is megtartották: Pandur Pjetrö bőrébe bújva Majka ezúttal sem gyalog, hanem egy guruló lovon érkezett a színpadra, illetve a szám közben pénzszórást is rendezett. Ahogy legutóbb, Majka egyik kollégája, Hermann Bertold most is eljátszotta (akkor egy vízipisztollyal, ezúttal egy mikrofonnal), hogy fejbe lövi Bindzsisztán miniszterelnökét, aki egy rövid kiterülés után egyébként felpattant és folytatódott a dal. Ezt a geget annak ellenére, hogy már korábban is a produkció része volt (lásd a Budapest Park felvételét), most felkapta a sajtó: a Hír TV konkrétan azt állította, hogy Majoros a miniszterelnök kivégzésére „buzdított” a koncertjén, amit Majka rögtön elutasította egy Facebook-posztban. A történet azonban ezzel nem ért véget, több kormányzati sajtófelületen is nekimentek Majkának. A Campus szervezői mindeközben az alábbi közleménnyel jelentkeztek a közösségi-oldalukon:
„A Campus Fesztivál szervezői elhatárolódnak mindenféle erőszaktól, a politikai felhangoktól, valamint a színpadi produkciók félreértelmezhető műsorelemeitől is. A fesztivál nem csak szórakoztatás, hanem háromezer ember munkája, jövedelemforrása, a közönség szórakozása és szeretett rendezvénye, Debrecen kiemelkedő turisztikai értéke évi 120 ezer látogatóval”.